Au sosit cele 1000 de cărți pe care le-am primit în cadrul proiectului „Vreau o bibliotecă pentru școala mea!”, finanțat de Fundația Mereu Aproape. Cărțile vor fi folosite pentru înființarea unei biblioteci și la corpul B al școlii, pentru îmbogățirea celei de la corpul A, precum și pentru alte activități cuprinse în cadrul proiectului.
Transportul cărților de la mașină (mulțumim Mons Medius pentru sponsorizarea transportului de la București la Iași!) până în sala în care au fost depozitate temporar l-au făcut cu mult entuziasm elevii școlii, care au luat un prim contact cu cărțile primite.

One Thought on “Vreau o bibliotecă pentru școala mea”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


7 − doi =

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.