Începând cu luna noiembrie 2023, Liceul Profesor Mihai Dumitriu Valea Lupului, Iași a devenit co-fondatorul proiectului eTwinning You&Me, Together in Harmony ce reunește 23 de profesori din 8 țări și sute de elevi din ciclul primar și gimnazial.

Acest proiect își propune să readucă în timpuri moderne tradițiile și obiceiurile din trecut ale fiecărei țări participante. Profesorii, împreună cu elevii lor vor afla și vor aduce la viață tradițiile celorlalți parteneri.

Cadre didactice participante: 23

Țări participante: Turcia (10), Italia (4), România(3), Grecia (2), Iordania (1), Tunisia(1), Serbia(1), Polonia (1)

Vârsta elevilor:7-12

Disciplinele studiate: Limbi moderne, Discipline studiate în ciclul primar

Competențe cheie: Conștientizarea și exprimarea culturală, Învățarea continuă, Învațarea învățării, Învățarea eficientă

Haideți să vedeți ce lucruri interesante am făcut împreună pe pagina de Facebook a proiectului:

https://www.facebook.com/groups/391183526619408/?ref=share

Instagram: https://www.instagram.com/youandmetogetherinharmony?igsh=Y3Q1a2Y0dDN0eWVy&utm_source=qr