Trupa de Teatru ,,Lupișorii talentați” a Școlii Gimnaziale Valea Lupului este formată din elevi ai claselor primare: Andreea Nicoleta Chirilă, Ana Maria Ețcu, Elena Bianca Ețcu, Roxana Ștefana Ețcu, Diana Georgiana Ețcu, Petronela Alexandra Ionescu, Corina Gabriela Nechifor, Gabriela Diana Negru, Maria Denisa Pârlog, Amalia Potoroacă, Denis Andrei Arionesei, Alexandru Ciuciuc, Ștefan Gabriel Dumitriu, Mihai Huțanu, Ștefan Tudor Nistor și Răzvan Gabriel Struț. Ei vor prezenta o adaptare după povestea lui Ion Creangă, ,,Fata babei și fata moșneagului”. Profesor coordonator este Mihaela Tatiana Cimpoi. Succes! DSC01628

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


opt + = 17

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.