Trupa de Teatru ,,Cantalup” a Școlii Gimnaziale Valea Lupului a participat și în anii trecuți la acest festival, organizat de teatrul Luceafărul din Iași, obținând premii speciale ale juriului. Anul acesta trupa este formată din elevi ai clasei a VII-a A (Apopei Ana Maria, Crina Diana Damian, Iasmina Iacob, Adriana Alexandra Oprea, Bianca Elena Talpalaru, Ricardo Daniel Achiței, Cristian Cantemir, Andrei Chelaru și Mihăiță Adrian Iftimoaie). Ei vor prezenta o adaptare după schița lui I.L Caragiale, ,,O inspecțiune”. Profesori coordonatori sunt Alexandrina Moise și Radu Filipescu. Succes!DSC_0112

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


5 + noua =

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.